Szkoła tańca TanGo, Tarnobrzeg - Taniec

nasze galerie

Cdsc00482_(800_x_600) Cdsc00501_(800_x_600) Cdsc00519_(800_x_600) C100_0049_(800_x_600) Cdsc00501_(800_x_600) Cdsc02332

kontakt

Małgorzata Chmielowiec
telefon: 509-727-818
e-mail: st.tango@interia.pl

Zajęcia odbywają się w Tarnobrzegu, w Środowiskowym Domu Kultury, ul. Wyspiańskiego 3, wejście od strony bloków.

mapa dojazdu

Taniec

Kursy tańca dla młodzieży i dorosłych

 

Na kursach uczymy się użytkowej wersji tańca towarzyskiego (nie turniejowej). Został on opracowany na podstawie propozycji wybranych z tzw. "Światowego Programu Tanecznego", przez grono wybitnych fachowców, specjalistów w dziedzinie tańca użytkowego.

Stale go poszerzamy, dodając nowe tańce, które aktualnie są najbardziej popularne. Dzięki ujednoliconemu programowi tanecznemu, realizowanego w szkołach tańca na całym świecie oraz ograniczeniu repertuaru tanecznego do figur podstawowych, każdy kto ukończył nasze kursy jest w stanie zatańczyć z osobą z którą dotychczas nie tańczył.
Po naszych kursach możecie wejść na parkiet pewnie i swobodnie z repertuarem takich tańców jak:


- Walc Angielski - Walc Wiedeński
- Foxtrot - Quickstep
- Tango - Samba
- Cha-Cha-Cha - Rumba
- Jive - Salsa
- Bachata - Merengue
- DiscoFox (dwa na jeden)  

 

Prowadzimy kursy tańca dla młodzieży i dla dorosłych. Kurs tańca I-go stopnia kierowany jest do osób początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem lub którzy nigdy nie mieli do czynienia z tańcem towarzyskim, albo uczyli się już bardzo dawno temu i mało lub nic nie pamiętają. Po ukończeniu nauki na jednym stopniu, można kontynuować naukę na kolejnych stopniach.
Po zakończeniu kursu istnieje możliwość zdobywania kolejnych szlifów na grupie Klubowej.

Kurs LADIES LATINO

 

Zajęcia taneczne w rytmach latino skierowane są do pań, program obejmuje kroki i figury podstawowe tańców latynoamerykańskich (salsa, cha-cha-cha, merengue, jive, bachata itp.), ale także nawiązuje do ogólnej techniki ruchu.
Dzięki tym zajęciom nauczycie się wielu tańców latynoskich, a dzięki połączeniu ich ze specjalną choreografią wyrzeźbisz swoje ciało, poprawisz kondycję, sylwetkę, samopoczucie.

Jest to doskonała alternatywa dla wszelkiego rodzaju zajęć aerobowych. Podczas tańca i ćwiczeń kładziemy nacisk na takie partie jak brzuch, kręgosłup, pośladki i nogi. Zajęcia idealne dla kobiet pragnących zadbać o sylwetkę, a jednocześnie miło i w miłym towarzystwie spędzić czas. Ich celem jest osiągnięcie przyjemności i satysfakcji jaką daje taniec, ale też przy okazji usprawnienie, wzmacnianie i rozciąganie ciała. Pierwsza część to rozgrzewka, w której główny nacisk kładzie się na świadomość i rytmikę ciała. W kombinacjach nawiązujących do metodyki tańca jazzowego czy klasyki szczególną uwagę zwraca się na kręgosłup, mięśnie brzucha, oraz izolację, a także poruszanie się w przestrzeni. Druga taneczna część, polega na nauce kroków na bazie salsy oraz szeroko pojętego latino (cza-cza-cza, merengue, baciata, jive itp.),a następnie łączeniu ich w dłuższe sekwencje choreograficzne, co pozwala cieszyć się przyjemnością płynącą z ruchu przy muzyce. Na kolejnych zajęciach kombinacje są powtarzane i uzupełniane o nowe elementy.

Lekcje indywidualne

 

Dlaczego warto z nich korzystać?
Indywidualna nauka tańca pozwala na dostosowanie dla danej pary doboru muzyki, figur i położyć szczególny nacisk na odpowiedni wygląd wykonywanych figur, podczas tańca np. tzw. "pierwszego" tańca na weselu.
Podczas nauki, instruktor zwraca uwagę tylko na Was. Skupiamy się tylko na wybranym tańcu, przez co zapewniona jest duża efektywność zajęć. Tempo nauki dostosowane jest tylko do jednej pary. Popełniane błędy są natychmiast poprawiane. Termin zajęć dostosowywany jest do Waszych możliwości.
Pierwszy taniec to nie tylko sam taniec, liczy się również odpowiednia oprawa, wejście na parkiet, ukłon i zakończenie.
Na to wszystko zwracamy uwagę tak aby Wasz taniec, był jak najmniej stresujący i wywarł niezapomniane wrażenie na zgromadzonych gościach.Zapraszamy na lekcje tańca.


Nie wstydź się przychodzić i uczyć tańczyć. Niech się wstydzą Ci, którzy nie umieją tańczyć i nie korzystają z nauki tańca.


Zapraszamy na zajęcia taneczne!