Szkoła tańca TanGo, Tarnobrzeg - Gimnastyka

nasze galerie

Cdsc00482_(800_x_600) Cdsc00501_(800_x_600) Cdsc00519_(800_x_600) Cdsc00561_(640_x_480) Cp1010127_(640_x_480) Cdsc00510_(800_x_600)

kontakt

Małgorzata Chmielowiec
telefon: 509-727-818
e-mail: st.tango@interia.pl

Zajęcia odbywają się w Tarnobrzegu, w Środowiskowym Domu Kultury, ul. Wyspiańskiego 3, wejście od strony bloków.

mapa dojazdu

Gimnastyka

Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków - są to metody zbliżone do siebie i doskonałe dla osób z bólami kręgosłupa, stawów, osób z nadwagą, chcących zachować płaski brzuszek. Ograniczająca możliwość aktywnych ćwiczeń, oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli. Jedną z podstawowych zasad tych metod jest to, że nie ilość jest tu najważniejsza, a jakość. To jakość czyni te metody tak efektywnymi i o tym nigdy podczas ćwiczeń nie powinniśmy zapominać. Podczas ćwiczeń ważna jest także dbałość o poprawne oddychanie i kontrola przepony.

 

Stretching - czyli rozciąganie mięśni niesie za sobą bardzo wiele korzyści i jest niemal nierozłączną częścią każdego prawidłowego treningu.

Jakie korzyści?

 • Polepszenie ukrwienia mięśni
 • Wzmocnienie ścięgien
 • Powiększenie zakresu ruchowego stawów


Joga - a konkretnie Hatha Joga. Praca z ciałem jest punktem wyjściowym do pracy nad sobą. Praktyka Haha Jogi opiera się na ćwiczeniu asan, czyli pozycji jogicznych, których celem jest uelastycznienie, wzmocnienie i oczyszczenie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić.


Pilates - jest to metoda mająca na celu stworzeniu równowagi w ciele. Jest treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje.

Pilates jest dobry dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Główną zaletą ćwiczeń jest ich niewiarygodna efektywność. Jest to trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na oprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała.
Niezwykłość metody Pilatesa polega m.in. na tym, że przynosi ona korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawia wygląd całej sylwetki, ale również wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Niweluje bóle kręgosłupa i stawów oraz uczy nawyków poprawnego oddychania.

 

 • Nie spiesz się, im wolniej ćwiczysz, tym lepiej.
 • Ćwicz zgodnie z rytmem swojego oddechu.
 • Wkładaj cały wysiłek w wydech.
 • Przy wydechu wciągaj pępek ku kręgosłupowi.
 • Kontroluj swoją postawę.
 • Skoncentruj się na tym co i jak robisz.
 • Siłę mięśni brzucha rozwijaj powoli.
 • Ćwiczenie wykonujemy regularnie.
 • Tylko dzięki wytrwałości uzyskamy ładną, zgrabną i sprawną sylwetkę.


Techniki te są odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku stanu zaawansowania, (każdy może sobie sam dawkować nasilenie ćwiczeń) wskazane dla osób szczupłych i "mniej szczupłych". Głównym przesłaniem ćwiczeń jest wzmocnienie świadomości własnego ciała. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle się spieszymy, nie zwracamy uwagi na własną postawę i pracując tym samym na choroby kręgosłupa, zniekształcając swoją sylwetkę nieprawidłowo oddychając, co w prosty sposób prowadzi do pogorszenia jakości naszego życia.


Wszystkie te formy ćwiczeń mają to zmienić. I zmieniają!